Her Alanda ve Her Zeminde!..

Elmas ve Vidye Ürünler

Elmas ve Vidye Ürünler

Genel Özellikler

Kanada menşeli Hayden firmasının ürün yelpazesinin içerisinde tüm çaplarda ve farklı sertlik aralıklarında emprenye elmas matkaplar, portkronlar ve tij/muhafaza çarıkları yer almaktadır.

HAYDEN Özel Seriler Türkiye formasyonlarına özel olarak üretilmiş olup, zorlu ve değişken formasyon yapısında en yüksek performansı yakalayan özel matkap serilerinin geliştirme süreci 2 yıldan fazla zaman almıştır. Geliştirme süreci boyunca Türkiye’nin farklı sondaj sahalarında gerçekleştirilen performans testleri ile her açıdan dikkat ve hassasiyetle kontrol edilen matkaplar, delinen formasyon ne kadar zorlu ve değişken olursa olsun istenilen matkap verimini sağlamak üzere üretilmişlerdir. MBEF Makine olarak tüm faaliyetlerimize yön veren “Kendi Kullanmadığımız Ürünü Müşterimize Sunmayız” felsefesi; gerek distribütörü olduğumuz markaların ürünleri, gerekse kendi tesislerimizde ürettiğimiz tüm makine ve ekipmanların en yüksek kaliteye ulaşması noktasında her zaman yol gösterici kılavuzumuz olmuştur.

Hayden Hakkında

HAYDEN, 2001 yılında Richmond/Kanada’da kurulmuştur. 1960’lı yıllardan beri elmas matkap üretimi üzerine çalışan ve konusunda uzmanlaşmış bir kadro tarafından kurulan HAYDEN, geçmişten gelen tecrübenin geleceğin elmas teknolojisi ile birleştiği bir firma olmayı başarmıştır.

HAYDEN çatısı altında bir araya gelen uzman kadrolar; tasarım, mühendislik ve üretim konularındaki engin deneyimlerini birleştirerek HAYDEN’i uluslar arası elmas matkap sektörünün öncülerinden birisi haline getirmişlerdir.

Son teknoloji ürünü fırınlama sistemleri ve gelişmiş matris metalürjisi sayesinde geniş sertlik aralıklarda elmas matkap üretimi yapabilen HAYDEN, kullanıcılarından gelen farklı ihtiyaç alanlarına yönelik elmas matkap taleplerine etkili biçimde cevap verebilmektedir.

Üretimin yanı sıra Ar-Ge çalışmalarına da aralıksız devam eden HAYDEN, kullanıcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda her geçen gün elmas matkap üretim teknolojisini bir adım daha ileriye taşımaktadır.

Ar-Ge çalışmaları, HAYDEN için asla bitmeyecek bir süreçtir. 

Kalite kontrol prensiplerine istisnasız bağlı çalışan elmas matkap üretim tesisine ek olarak Kanada,Amerika ve Maksika’da yerleşik satış ofisleri ile HAYDEN, uluslar arası sondaj sektörüne en üstün kalitede hizmet vermeye devam etmektedir.

Emprenye Elmas Matkaplar

HAYDEN emprenye elmas matkaplar, elmas taneleri bitmediği halde matkabın ömrünü erken tamamlamasına neden olan iç ve dış çap aşınmalarına karşı bağlantı noktaları Tungsten Karbür (TC) takviyeli olarak üretilmiştir.

Sektördeki tüm emprenye matkaplarda kullanılan tungsten karbür takviyesi HAYDEN’in özel serileri ile bir adım ileriye taşınmış, sayıları ve sertlikleri arttırılan tungsten karbür parçalarının araları elmas taneleri ile desteklenmiştir.

Zorlu Türkiye formasyonlarının olumsuz etkilerine karşı güçlendirilmiş olan HAYDEN özel serilerinin saha testlerinde, matkaplardan alınan verim en üst noktaya ulaşmış ve matrisleri tamamen bitene kadar matkaplar ilerleme yapabilmişlerdir.

HAYDEN, karotlu sondajlarda emprenye elmas matkap kullanımına istinaden 2-14 arası serilerde matkaplar üretmektedir.

Bu seriler, matkap matrisinin sondaj için uygun olduğu formasyon sertliğini işaret eder.

Yani, matkabın serisi yükseldikçe matris sertliği azalır.

HAYDEN’in Türkiye Formasyonları için özel olarak ürettiği matkaplar: H02, H04, H07 ve H10 serileridir.

Emprenye Elmas Portkronlar

HAYDEN Emprenye elmas portkronların sarmal olarak tasarlanmış matris plakaları kuyu duvarı ile 360° temas ederek sondaj dizisinin dengelenmesini ve kuyu çapının muhafazasını sağlar.

Matris plakalarını köşe noktalarından çevreleyen Tungsten Karbür (TC) destekleri ve alt gövde boyunca uygulanmış elmaslı kaynak şeritleri, aşındırıcı sondaj kırıntılarının etkisine karşı portkron ömrünü arttırmak için eklenmiş takviyelerdir.

Bu takviyeler aşındırıcı kırıntıları matris yüzeyinden uzaklaştırılarak plaka aralarındaki su kanallarından yukarı taşınmalarına destek olur.

Emprenye Elmas Çarıklar

HAYDEN, tüm tij ve muhafaza(W) çapları için emprenye elmas çarıklar üretmektedir. Tarama işleminin yapılması gereken durumlarda (sondaj tiji veya muhafaza borusu sürülmesi) zorlu formasyon koşullarında bile HAYDEN emprenye elmas çarıklar sorunsuz bir ilerleme gerçekleştirir.

HAYDEN Emprenye elmas çarıklar formasyon ne kadar aşındırıcı olursa olsun güçlendirilmiş matris yapısı ve iç/dış çap takviyeleri sayesinde sınıfındaki diğer elmas çarıklardan daha yüksek performansa ve kullanım ömrüne sahiptir.